Haber

5 AYDIR KAYIP OLARAK ARANIYORDU; CİNAYET, Kuzeninin Aracını Takip Etmekle Çözüldü

İSTANBUL’da 5 ay önce kaybolan Sedat Özcan’ın öldürülerek toprağa verildiği belirlendi. Sedat Özcan’ın kuzeni Kubilay Güney ve 3 kişi cinayet zanlısı olarak gözaltına alındı.

Olay, 18 Eylül Pazar günü Esenyurt’ta meydana geldi. 46 yaşındaki Sedat Özcan’dan 2 aydır haber alamayan anne Gülpare Özcan, polise başvurdu. Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Bürosu ekipleri, Sedat Özcan’ı bulmak için çalışma başlattı. Özcan’ın çevredekilerden başlayarak en son kuzeni Kubilay Güney ile görüştüğü belirlendi. Kubilay Güney’in kuzenini dövdüğü belirlendi. Sedat Özcan ölmüş olabileceği için cinayet masası ekipleri konuyu ele aldı. Ekipler, yaptıkları ihbarla Kubilay Güney’in kardeşi Gülşah Güney’in eczaneden yara ve şişlik ilacı istediğini belirledi. Kubilay Günay’ın yapılan teknik ve fiziki takibi sonucunda son araçla Arnavutköy’de boş bir alana gittiği belirlendi. Polis ekipleri, cesedin buraya gömülmüş olabileceği ihtimali üzerine iz sürme ve kadavra köpekleriyle boş alanda inceleme yaptı. Sedat Özcan’ın cesedi 3 Şubat Cuma günü yapılan aramada bulundu.

Polis gruplarının ceset araması kaydedildi. Görüntülerde, polis ekiplerinin cesedi boş arazide bulduğu anlara yer verildi.

Cesedin bulunması üzerine katil zanlısı Kubilay Güney, eşi Melike Güney, kız kardeşi Gülşah Güney ve ağabeyi Kürşad Güney gözaltına alındı. Cinayet Büro Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki ifadesinde cinayet işlemediğini söyleyen Kubilay Güney ve diğer 3 kişi adliyeye sevk edildi.

haberpursaklar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu