Haber

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye adayı Kurum’dan minibüsçülere müjde: ‘Minibüsçülerin taksiye dönüştürülmesi teklifini meclisimizde kabul ettik’

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye adayı Kurum’dan minibüsçülere müjde: “Minibüsçülerin taksiye dönüştürülmesine ilişkin öneriyi meclisimizde kabul ettik.”

İSTANBUL – Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, “AK Parti olarak minibüslerin taksiye dönüştürülmesi noktasında her zaman yanınızda olduk. AK Parti olarak minibüsün taksiye dönüştürülmesi teklifini meclisimizde kabul ettik. Metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarının artması nedeniyle atıl kalan sürücüler taksilere yöneldi.” söz konusu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, seçim faaliyetleri kapsamında Bahçelievler Bakırköy Minibüs Esnafları Dayanışma, Yardımlaşma ve Koruma Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette Kurum’a AK Parti Bakırköy İlçe Başkanı Cuma Parlak, AK Parti Bakırköy İlçe Başkan Yardımcıları Ali Yahşi ve Ramazan Demli ile AK Parti Bakırköy Belediye Başkanı Adayı Ali Talip Özdemir eşlik etti. Kurumu, Bahçelievler Bakırköy Minibüs Esnafları Dayanışma, Yardımlaşma ve Koruma Derneği Başkanı Mehmet Salih Çelik ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Murat Kurum el sıkışıp herkesi tek tek selamladı. Kapıda ilgiyle karşılanan Murat Kurum, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Kurum, dernekte minibüs şoförleriyle bir araya gelerek sorunlarını dinledi ve sohbet etti. Murat Kurum ziyaret sırasında basın açıklaması yaptı.

Ziyarette konuşan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Kurum, “Bakırköy’ün sorunu ne olursa olsun, Küçükçekmece’nin kaygısı ne olursa olsun, Fatih’in, Arnavutköy’ün sıkıntısı ne olursa olsun biz her zaman milletimizin yanında olmaya çalıştık. Her zaman çabaladık. milletimize İstanbul’a ve Bakırköy’e destek vermek. İlçeye hizmet etmeyi de bir şeref saydık. Bu onurla milletimizin yanında sokaktaydık. Bakırköy’de yaşayan kardeşlerimizin daha huzurlu olması hedefini her zaman paylaştık. Onların sıkıntılarını dinlemek ve çözüm bulmak için bu istişareleri bugün olduğu gibi her zaman yapıyoruz.Umarız İstanbul’umuz yeniden imar edilir.Eserler şehri yapmak için 31 Mart akşamını sabırsızlıkla bekliyoruz.O yüzden biz de bu istişareleri yapıyoruz. Çok çalışacağız.İstanbul’u iş şehri yapmak ve milletimize bu hizmetleri sunmak için çok çalışacağız.İstanbul gibi 16 milyon nüfusa sahip onlarca ülkeden daha büyük bir şehirde iş yapmak kolay değil. . Üreteceksiniz, “Milletin sorunlarını çözmek için çalışacaksınız. Her iş zordur ama gerçekten yaptığınız iş hepsinden daha zordur. Bu kalabalıkta, bu trafikte araç kullanmak gerçekten çok daha zordur.” Reçel, bu kaosun içinde” dedi.

“Sıkıntılarınızı, endişelerinizi, sorunlarınızı çözmeye çalışıyoruz.”

Minibüslerin taksiye dönüştürülmesiyle ilgili konuşan Kurum, şunları söyledi: “Bugün yarı zamanlı çalışan bir İBB yönetimi var. Zamanlarını ve emeklerini İstanbul’a ve İstanbul halkına harcamıyorlar. Bu konuda o kadar bilgili olduklarını düşünmüyorum. Şehrin sorunları. Çünkü minibüs şoförünün bir sorunu varsa gelip dinleyeceksiniz. Çözüm için irade ortaya koyacaksınız. Bu vasiyetlerin gerçekleşmediğini çok net görüyoruz. Bu şehre kimin ne yaptığını en iyi siz bilirsiniz. 5 yılda ne yapmadığınızı en iyi siz bilirsiniz. Bu nedenle sizi görmeyen, sizi dinlemeyen İstanbul’u göremez, İstanbul’u anlayamaz. AK Parti ve Cumhur İttifakı AK Parti olarak her zaman görüyoruz. sizi dinliyor ve sizi dinliyoruz. Dertlerinizi, endişelerinizi, sorunlarınızı çözmek için çabalıyoruz. AK Parti olarak minibüslerin taksiye dönüştürülmesi konusunda her zaman yanınızda olduk. AK Parti olarak atıl kalan minibüsçülere de destek veriyoruz. metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarının artması nedeniyle. Dönüşüm teklifini parlamentomuzdan geçirdik. Sana söz veriyorum Murat Kurum. Attığımız her adımda esnafımızla, minibüsçülerimizle, İstanbullu kardeşlerimizle istişarede bulunacağız. “Bu kararı hep birlikte uygulayacağız” dedi.

“Bakırköy ve İstanbul’un 39 ilçesiyle fetret dönemini birlikte sonlandıracağız”

Kurum, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Birlikte olduğumuz sürece güçlüyüz. Bizi biz yapan değerler bunlardır. Birçok sivil toplum kuruluşumuzun liderleri burada. Tek üzüntümüz bu” bu liderler Bakırköy’ün esnafıdır, Bakırköy’ün geleceği, İstanbul’un geleceğidir.Biz de bu anlayışla “Sizlerle el ele gideceğiz. Bakırköy ve İstanbul’un 39 ilçesiyle birlikte İstanbul’daki bu durgunluk ve fetret dönemini 31 Mart akşamı sona erdireceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu