Haber

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Adayı Murat Kurum, Başakşehir Futbol Kulübü’nü ziyaret etti

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Adayı Murat Kurum, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nü ziyaret ederek başkan Göksel Gümüşdağ ile görüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’a ilişkin konuşmasına ilişkin bir basın mensubunun sorusunu yanıtlayan Kurum, “Yerel yönetimlerin ilçe ölçeğinde büyükşehirle uyum içinde olması, merkezi yönetimle uyum içinde olması kente avantaj sağlıyor. Sayın Cumhurbaşkanı da ifade etti: Uyum ve uyum arkadaşlar, bu, “Şehir bizim, bu vatan bizim.” dedi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Adayı Murat Kurum, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nü ziyaret etti. Kurum, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ ile Fatih Terim Stadı’ndaki kulüp binasında bir araya geldi. Toplantının ardından Gümüşdağ ve Kurum birlikte basın açıklaması yaptı. Kurum, konuşmasında İstanbul’un uluslararası spor turnuvalarına ev sahipliği yapma potansiyeline değindi; Spor altyapı yatırımları ve Atatürk Olimpiyat Stadı yakınında 1 milyon metrekare alanda yapılması planlanan Spor Vadisi planından bahsetti. Kurum, basın açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

“İSTANBUL’UMUZA 1 MİLYON METREKARE ALAN KAZANDIRARAK SPOR VADİSİ HALİNE GETİRECEĞİZ”

Kurum, “Bildiğiniz gibi Başakşehir aslında spor şehri, olimpiyat şehri. Hemen yanımızda Olimpiyat Stadı var ve orada yaklaşık 1 milyon metrekarelik bir alan var. Burası daha önce planlanmıştı. Olimpiyat şehri olarak ancak kamulaştırma işlem ve süreçleri devam ediyor.Başakşehir Belediyemizin sorumluluğunda olan bu kamulaştırma süreci bitmek üzere.Çok az zaman kaldı.İnşallah biz de tüm kulüplerimizle birlikte başaracağız. İstanbul’un bir spor vadisi, bir spor kenti ve bir olimpiyat kenti olması için bu altyapıyı Başakşehir’e ve İstanbul’a getiriyoruz. “Burada amaç İstanbul’un olimpiyat kenti olmasını istiyoruz. İstanbul uluslararası tüm turnuvaların oynanabileceği bir şehir haline geliyor.” dedi.

“MANCHESTER CITY, BARCELONA, REAL MADRID, ARSENAL’İN GENÇ TAKIMLARI GELECEKTİR”

Daha önceki kulüp ziyaretlerinde öne çıkan İstanbul Kupası ile ilgili sözünü hatırlatan ve kulüplerin altyapı takımlarına yönelik İstanbul’da turnuvalar düzenlenmesinin planlandığını belirten Kurum, “Manchester City’nin genç takımları, Barcelona, ​​​​Real Madrid ve Arsenal gelecek ve burada uluslararası bir organizasyon düzenleyeceğiz. Önce küçük turnuvalarla başlayıp finalle başlayacağız ve bu turnuvayı büyük bir stadyumda (Atatürk Olimpiyat Stadı) ama aynı zamanda F.Bahçe ve Galatasaray’ın stadyumlarında da düzenleyeceğiz. Böylelikle geleceğimizin teminatı olan bu altyapıyı aslında gençlerimize sunmuş olacağız. “Bu proje bütçeden tasarruf sağlayacak. Bu projeyi çok önemsiyoruz.” dedi.

“BUNLARI BAŞKANIMIZ DA KONUŞTU”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’a ilişkin konuşmasıyla ilgili bir basın mensubunun sorusunu yanıtlayan Kurum, “Muhalefet partisi bildiğiniz gibi her zaman taşıdığı siyaset anlayışıyla ülkemizin her yerinde, her ilinde aynı yaklaşımı yürütüyor. Bahane ve iftira sürecini dışarıda bırakıyor ve hep bir bahanenin arkasına saklanıyor.” Burada amaç şu sevgili dostlar; yani öncelikle İstanbul’un sorunları ve sorunlarıyla ilgileneceksiniz. İstanbul’un sorunlarının çözümü için iş birliği yapmanız gerekiyorsa her kurumla, her bakanlıkla, her türlü siyasi iradeyle masaya oturacaksınız, bu sorunların çözümü için de İstanbul’la konuşacaksınız. Siz bu çabayı İstanbul adına yapıyorsunuz. Artık bu anlayış İstanbul’un hiçbir şey kaybetmesine neden olmuyor. Bu anlayışla gençlerin oyun oynayabilecekleri alanların yapımından, onların İstanbul’a olan değerini ve katkısını artırmaya kadar İstanbul’a hizmet eden her türlü organizasyonu yapabilirsiniz. Bu anlamda yerel yönetimlerin ilçe düzeyinde büyükşehirle ve merkezi yönetimle uyumlu olması kente avantaj sağlamaktadır. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımız da söyledi. “Uyum, uyum, arkadaşlar, bu şehir hepimizindir, bu ülke hepimizindir” dedi.

“BİZİM GÖRÜŞÜMÜZ ALÇAKALAŞMA VE İSTİŞAREDİR”

Kurum, tepkisini şöyle sürdürdü: “Bakın deprem oldu, yıl dönümü yaklaşıyor. O depremde de nasıl bir aradaydık, nasıl hep birlikte sorumluluğu üstlendik, nasıl tek yürek, tek yumruk olarak omuz omuza durduk, nasıl ayağa kalktık?” 11 ilimizi hep birlikte büyüttük, oradaki kardeşlerimize anlayış gibi yardım eli uzattık.” Bunu her alanda sergilememiz lazım. İstanbul’un buna ihtiyacı var. İstanbul’un kaybettiği beş yılını daha çok çalışarak, herkesle uyum içinde mücadele ederek telafi etmeliyiz. Bu anlamda bizim görüşümüz, anlayışımız istişaredir. Bizim görüşümüz tevazudur. Kimseyle kavga etmeyeceğiz. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Kimseyi aşağılamayacağız, küçümsemeyeceğiz. Hepimiz eşitiz, hepimiz İstanbul’un bir değeriyiz. Biz İstanbul’un bir parçasıyız. Bu nedenle tüm kardeşlerimizi kucaklayacağız. Bu anlayışımızı 31 Mart akşamı ortaya koyacağız. 31 Mart akşamı tüm İstanbul kazanacak. Burada yaşayan tüm kardeşlerimiz kazanacak. Onlarla kazanacağız ve bu hizmetleri onlarla sağlayacağız. Dolayısıyla uyumlu olmak İstanbul’a avantaj sağlıyor. Uyumlu olmak İstanbul’a kazanç getirir. Bu uyumu her alanda ortaya koyacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu