Haber

AK Parti’li Aydemir: “Saadet Partisi celladına aşık bir tavır aldı”

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Saadet Partisi cellatına aşık bir tavır aldı.” söz konusu.

Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta yaşanan sarsıntıların ardından muhalefetin bu süreci istismar ettiğini söyledi.

Böyle bir dönemde siyaset yapmaya devam eden siyasetçilerin olduğunu ifade eden Aydemir, “Sizin siyasetinize lanet olsun. İnsanların canıyla siyaset olur mu? Bunların milletle, devletle, vatanla sorunları olmaz. Böyle olur. Yüreğimiz yanıyor. Enkaz altında küçük yavru köpeklerle kaldık.” Onu kötüye kullanacaksın. Bekle kardeşim önce acıyı paylaşalım. Onlar oradayken siz Allah’tan korkmuyor musunuz?” diye konuştu.

Muhalefetin siyaseti statlara taşıdığını, 3-5 taraftarı kandırarak hükümet aleyhine sloganlar attırdığını savunan Aydemir, kulüp yöneticilerinin bu tür sloganlar atanlarla kulüplerinin hiçbir ilgisinin olmadığını açıklamaları gerektiğini vurguladı.

Aydemir, depremin ardından başta Yunanistan ve Ermenistan olmak üzere birçok ülkenin Türkiye’ye destek olduğunu, Azerbaycan başta olmak üzere Türk dünyasının başarılı bir sınav verdiğini hatırlatarak, yaraların sarılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Bir Ermeni milletvekili, “Türkiye’ye siyaseten yardım ediyoruz ama bizim için en iyi Türk, ölü Türk’tür” dedi. Burada da bunun izdüşümleri var. Bu süreçte devletin kurumlarını zedelemeye çalışanlar tamamen bu zihniyettedir. Kınıyorum onları. Siyaset çok farklı bir zemin, insan hayatı çok farklı bir zemin. farklı şey.” terimleri kullandı.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ı öven; Erbakan’ın gazetecilere CHP’yi eleştiren görüntülerini izleyen Aydemir, şunları söyledi:

“Saadet Partisi cellatına aşık bir tavır almıştır. Erbakan’ın partisinin başındaki şahıs, sırf bireysel düşmanlığından CHP’nin kanatları altına girmiştir. Yarın CHP iktidar olsa, Kılıçdaroğlu başkan olsa” Erbakan ne derse tersini yapacaklar Ayasofya’yı yeniden müze yapacaklar CHP’li Karamollaoğlu kanatları altına girdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu