Haber

Belediye Başkanları Kayseri’de Mahalleleri Ziyaret Etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Büyük Bürüngüz, Yıldırım Beyazıt ve İldem mahallelerini ziyaret etti.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, yeni yetkili araç TOGG ile mahalle ziyaretlerine giden Büyükkılıç, vatandaşlarla sohbet ederek taleplerini dinledi.

Mahallelerdeki esnafları da ziyaret eden Büyükkılıç, esnaflara hayırlı ve bereketli işler diledi.

Çolakbayrakdar’dan mahalle ziyareti

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Argıncık Mahallesi’nde vatandaşlarla görüşmeye geldi.

Argıncık’ın 50 yıllık sorununu çözmek için var gücüyle çalıştıklarını anlatan Çolakbayrakdar, kentsel dönüşümün yavaş ilerlemesinin nedenlerini anlattı.

Çolakbayrakdar, Argıncık’ın geri dönüşümün yavaş ilerlemesi nedeniyle genel dönüşüm üretemediğini ve adadan adaya kentsel dönüşüm gerçekleştirdiklerini belirtti.

“Argıncık bölgesinde kentsel dönüşümü gerçekleştirmek için çok çalışıyoruz ama bu bölgede ikamet eden vatandaşlarımız kentsel dönüşüme farklı yaklaşıyor. Örneğin bölgede bir vatandaşımız 100 veya 200 metrekare arsası var ve iki veya üç evi var. Vatandaşımız diyor ki ‘İki üç tane dairem var oralarda çocuklarım veya akrabalarım yaşıyor. Kentsel dönüşüme versek bu dairelerin metrekaresi yüzünden daire olmuyor. Gittiler yerinde dairem yok ben nerede oturayım o yüzden vatandaşlarımız bu dönüşüme razı değiller” diyen Argıncık için çok çalıştık ama kapsamlı bir analiz ortaya koyamadık. Şu anda tüm bölgede parsel parsel dönüşüm yapıyoruz.”

Okul yöneticilerinden Başkan Yalçın’a teşekkür

Okul yöneticileri, Talas Belediyesi’nin kırsal kesimdeki öğrencilere yönelik düzenlediği Talas ve Kayseri kültür gezileri ve eğlence gezileri için Başkan Mustafa Yalçın’a teşekkür etti.

Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Elmalı ve kırsal mahallelerdeki 11 okul yöneticisi Lider Yalçın’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Elmalı, Başkan Yalçın’ın eğitime gösterdiği ilgiyi öğretmen olduğu için hissettiklerini belirterek, kültür gezilerinin öğrencileri çok mutlu ettiğini ifade etti.

Başkan Yalçın, eğitim ve öğretimin de ayrı bir yeri olduğuna dikkat çekerek, yetenekli çocukları kırsaldaki insanlara destek vererek tespit etmek gerektiğini söyledi.

Jandarmanın kuruluş yılı

Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 184. yılı münasebetiyle düzenlenen programa Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç katıldı.

Jandarma Komutanlığında düzenlenen programda protokol üyeleri şehit yakınları ve gazilerle öğle yemeği yemek için bir yere geldi.

Başkan Büyükkılıç, masaları ziyaret ederek şehit ve gazi aileleri ile sohbet ederek, temenni ve taleplerini sordu.

Büyükkılıç, gece gündüz kesintisiz görev başında olan ve yurdun dört bir yanında özveriyle görev yapan Jandarma Teşkilatının her bir mensubuna başarılar diledi.

haberaltieylul.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu