Haber

Büyükşehir’den 12. Sınıf Öğrencilerine Sınav Ücreti Desteği

Büyükşehir’den sosyal yardım alan ailelerin 12’nci sınıfta okuyan ve YKS’ye girecek çocuklarının sınav giriş ücretleri 41 karta 230 TL yatırıldı.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmet veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım desteği alan ve (YKS) Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavına girecek ailelerin 12’nci sınıf çocuklarının 230 TL’lik sınav giriş ücretini 41 karta yatırdı.

EĞİTİMDE SOSYAL DESTEK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sistemine kayıtlı ihtiyaç sahibi ailelere Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavına (YKS) hazırlanan çocukları için nakdi destek sağlandı. Büyükşehir, 12. sınıfa devam eden 849 öğrencinin ailesine maddi destekte bulundu. Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla yürütülen nakit takviyesinde toplam 195 bin 270 TL vatandaşın 41 Kartına yatırıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sistemine kayıtlı olan ve sosyal yardım matrahından yararlanan ailelerin çocuklarına verilen destekte, 115 TL AYT ve 115 TL TYT sınavları için toplam 230 TL sağlandı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu