Teknoloji

Callisto Protokol Geliştiricisinden Yeni Bir Oyun Geliyor

 
The Callisto Protokolü oyununu geliştiren Striking Distance Studios, şu sıralar yeni bir oyun üzerinde çalışıyor. Henüz duyurulmamış bir proje olarak karşımıza çıkmaya hazırlanan bu yapım, Unreal Engine 5 oyun motoruyla geliştiriliyor. Oyun sektörü analisti MauroNL’nin X platformunda tespit ettiği üzere geliştirici grup, yeni projeye ilişkin 9 farklı iş ilanı yayınladı.
 
Callisto Protokolü Beklentileri Karşılayamadı
 
 
 
İş ilanındaki ilanlardan biri stüdyonun yeni bir oyun üzerinde çalıştığını doğruluyor. Bu bağlamda baş animatör olarak yayınlanan liste bunu bize aktarıyor. Reklamda şöyle yazıyor: “Striking Distance Studios, yepyeni, duyurulmamış bir UE5 oyunu için dinamik, ilgi çekici oyuncu ve düşman deneyimleri yaratmamıza yardımcı olacak bir Baş Oynanış Animatörü arıyor.”
 
Striking Distance Studios grubu ilk olarak 2019 yılında PUBG dünyasında geçen orijinal bir hikaye oyunu sunmak amacıyla kuruldu. Geçen yıl işten çıkarmalarla sarsılan grupta şu anda 90 çalışan bulunuyor. Geçtiğimiz yıl gruptan 32 kişi ayrılmıştı ve bunun nedeni de Callisto Protokolü oyununun beklentileri karşılamaması gösterildi. Büyük beklentilerle vizyona giren bu yapım ne yazık ki oyuncular tarafından pek beğenilmedi.
 
Geliştirme ekibi, Dead Space’in ortak yaratıcısı olarak bilinen eski Sledgehammer Games ve Visceral Games genel müdürü Glen Schofield tarafından kuruldu. Geçen yıl ayrılanlar arasında şirketin CEO’su da vardı. Bunun dışında COO ve CFO, şirketten gönüllü olarak ayrıldıklarını açıkladı. Elbette önümüzdeki projelerin şirketin kötü gidişatını engellemesi bekleniyor.
 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu