Haber

Denizlispor alacaklılarla dertte

Tarihinde ilk kez TFF 2. Lig’e düşen Denizlispor’un alacaklıları da perişan durumda. Mali kriz yaşayan yeşil-siyahlı grupta eski teknik direktör, futbolcular ve işçiye ödeme yapılmayınca adli süreç başladı ve ilk infaz Hekim Ahmet Edremit’ten geldi. Ancak haciz memurları kulübe para biriktirecek bir şey bulamayınca çay içip geri dönmek zorunda kaldılar.

Spor Toto 1. Lig’de yaşanan mali darboğaz ve transfer yasağı nedeniyle TFF 2. Lig’e düşen Denizlispor, alacaklıları ile çileden çıktı. Yeşil-siyahlı kulübün alacaklısı olan eski yöneticileri, futbolcuları, sağlık ekibi ve çalışanları, ödeme yapılmayınca yasal tahsilat süreci için düğmeye bastı. İlk icra takibi kulüp doktoru Ahmet Edremit’ten geldi.

Başkan Ali Çetin döneminde Süper Lig’e çıktığı dönemde vaat edilen şampiyonluk primi olan 300 bin TL ve diğer alacakları ödenmeyen Medikal Ahmet Edremit, avukatı aracılığıyla haciz sürecini başlattı.

Haciz memurları hiçbir şey bulamadı

Bu dönem takımda görev alan Edremit’in icra takibini başlatması yönetimde şok etkisi yarattı. Uzun yıllardır kulüpte çalışan Ahmet Edremit’in avukatı aracılığıyla Denizlispor Kulübü’ne gelen haciz görevlileri, kulübe kayıtlı para biriktirecek bir şey bulamayınca çay içip geri dönmek zorunda kaldı. Onlarca oyuncunun alacakları için TFF’ye başvurduğu Denizlispor’un da önümüzdeki günlerde icra tehdidiyle karşı karşıya kalması muhtemel görünüyor.

Mustafa Yumlu’ya 5 milyon TL borç

Denizlispor’un Süper Lig kadrosundaki oyunculardan Mustafa Yumlu’ya iki yıldır ödenmeyen borç yeterince arttı. Eski kaptana olan borcun faiziyle birlikte 5 milyon TL’ye ulaştığı gelen bilgiler arasında.

Yönetim, eski kaptanına olan borcu kapatmak için kaynak aramaya devam ederken, diğer futbolcular da kulüp üzerinde büyük bir kambur oluşturacaktır. 2019-2020 ve 2020-2021 dönemlerinde Denizlispor’da 57 maçta forma giyen Yumlu, 3 gol kaydetti. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu