Haber

Destici’den “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” açıklaması Açıklaması

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, “İnanç ve değerlerimize göre bir toplumun ahlak ve gelişmişlik düzeyleri, o toplumda kadına verilen önemle ve değerle doğrudan ilişkilidir.” değerlendirmesinde bulundu.

Destici, 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Çaba Günü münasebetiyle yazılı açıklama yaptı.

“Kadınlarımızı hedef alan şiddet, ülkemizde milletçe yaşadığımız en önemli problemlerimizden biri olarak karşımızda duruyor.” sözünü kullanan Destici, öncelikle ve ivedilikle, bütün imkanlar kullanılarak bu sıkıntıya tahlil bulunması gerektiğini belirtti.

Devletin, eğitim, sıhhat, güvenlik ve adalet kurumları başta olmak üzere tüm gücü ve tüm üniteleriyle bu sorunu çözmek için çaba etmesi gerektiğini vurgulayan Destici, şunları kaydetti:

“Yürürlükte olan ceza yasalarımızın, bu problemin çözümünde etkili olamadığının, tekrar ve önemle altını çizmek istiyorum. Kadın, bizim inanç ve kültür dünyamızda, anne ve ilk öğretmen olmaları nedeniyle çok önemli ve değerli bir konumda yer alır. Bizim inanç ve değerlerimize göre de bir toplumun ahlak ve gelişmişlik düzeyleri, o toplumda kadına verilen önemle ve değerle doğrudan ilişkilidir.”

Mutlu, huzurlu, inançlı bir ülke ve millet olma yolunda yarınlara hazırlanır ve sorunlara tahlil ararken, göz önünde bulundurulması gereken en değerli ögenin eğitim, meslek edinme, iş hayatı, kamusal alan, devlet, siyaset ve toplumsal alanda ayrımcılıkla uğraş olması gereğine işaret eden Destici, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Şiddet mağduru olan, hayatlarını kaybeden kadınlarımıza, kızlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Kadınlarımızın, şiddetle ve ayrımcılıkla mücadelelerinde, her zaman ve her şartta yanlarında ve destekçileri olduğumuzu tekrar belirterek, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün, her türlü ayrımcılığın ve şiddetin son bulduğu, sağlıklı ve aydınlık bir geleceğe vesile olmasını diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu