Ekonomi

DZ Bank, dijital varlık koruması için Metaco kullanacak

Almanya’nın Alman bankası‘den sonra en büyük ikinci banka olan DZ Bank, dijital varlık saklama hizmetleri için İsviçre merkezli Metaco’ya başvurdu.

Bu anlaşma, Metaco’nun son sekiz ayda finans devleriyle dördüncü işbirliğine işaret ediyor. Kurumsal müşterileri için dijital varlık teklifleri oluşturmak isteyen Citibank, Societe GeneraleDekaBank da Metaco ile işbirliği yaptı.

DZ Bank, kurumsal müşterilerine kripto hizmetleri sağlamak için Metaco’nun saklama teknolojisi platformu Harmonize’ı kullanacak.

Bankanın dijital gözetim ve tasarım çözümü lideri Christopeit Nils konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: Bu teknolojiyi kullanarak yapacağımız teklif ile müşterilerimizin dijital para birimleri ve merkezi olmayan finansal enstrümanların ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir çözüm oluşturacağımıza inanıyoruz.”ifadelerini kullandı.

DZ’nin dijital varlık alanında hedeflediği nokta, 2022’de piyasada yaşanan durgunluk ve ani çöküşün ardından yaşanan dalgalı ortama rağmen, Almanya’daki klasik finans kurumlarının ortasında kriptoya yönelik algının yüksek seviyede devam ettiğini gösteriyor. FTX.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu