Haber

Elif Güneş cinayeti zanlıları hakim karşısına çıktı

Üsküdar’da, cinayet zanlısı tarafından kaldırıldığı hastanede tabancayla vurularak yaşamını yitiren Elif Güneş’in ölümüne ilişkin 4’ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına başlandı.

Anadolu 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Koray Gülbar, Atınç Demir, Serkan Çelik ve Yasin Oflaz cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) kullanarak katıldı. Duruşmaya sanık Aykut Ağılkapı ile tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada Elif Güneş’i öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık Koray Gülbar savunma yaptı. Elif Güneş’e 10 yıldır aşık olduklarını ve maktulün sanık Atınç Demir’e gönderdiği pozisyona gittiklerini belirten Gülbar, Elif Güneş’i görene kadar Elif Güneş ile görüşeceğini bilmediğini söyledi.

Daha sonra maktulün iki arkadaşıyla geldiğini belirten Gülbar, “Olay günü üzerimde silah vardı. Çünkü Atınç ile Elif’i rahatsız eden tekelcinin yemekhanesinin etrafına uyarı ateşi yapacaktık. Elif ile yola çıktık arabayı ben sürüyordum abisi Abdullah ile tartışıyorduk ona götüreceğimi söyleyince birden çılgına döndü demeye başladı dedi.

Sanık Gülbar ağladığı için savunmasına devam edemedi.

Sanık Atınç Demir ise suçlamaları reddederek sanık Gülbar’ın davasına yardımcı olmadığını savundu.

2 sanığa ağırlaştırılmış müebbet

Duruşmanın esasına ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, sanık Atınç Demir’in maktulü arayarak olay yerine getirdiğini, sanık Koray Gülbar’ın araçta tartıştıkları maktulü tabancayla öldürdüğünü kaydetti. .

Mütalaada, diğer sanıklar Serkan Çelik, Aykut Ağılkapı, Yasin Oflaz ve Özkan Vural’ın sanık Gülbar’ın polisten kaçmasına yardım ettikleri belirtildi.

Koray Gülbar ve Atınç Demir’in “kadına karşı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmalarını talep eden mütalaada, diğer 4 sanık hakkında “yok etme, gizleme” hatasından 1 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istendi. ve suçun delillerini değiştirmek”.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Koray Gülbar ve Atınç Demir’in bu durumlarının devamına karar verdi. Diğer tutuklu sanıklar Serkan Çelik ve Yasin Oflaz’ın tahliyesine karar veren mahkeme, tutuksuz sanık Aykut Ağılkapı hakkında uygulanan denetim kararını kaldırdı.

İddianameden

23 Temmuz 2022’de Elif Güneş, Kadıköy’de arkadaşlarıyla bir kafede otururken eski sevgilisi olduğu iddia edilen ve onunla konuşmak isteyen Koray Gülbar ile birlikte otomobile binerek oradan ayrıldı.

Daha sonra kurşun yarası ile Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Güneş, burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede sanık Koray Gülbar’ın “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Sanık Atınç Demir’in “kasten öldürmeye yardım etmek” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası talep ettiği iddianamede, Gülbar’ın kaçmasına yardım ettikleri iddia edilen 4 sanık “” suçluyu kayırma, suç delillerini yok etme, saklama veya değiştirme”. mahkum ediliyor.

patnosajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu