Haber

Esgin’den CHP’ye LGBT çıkışı

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuştu. Esgin, “Türk aile yapısını hedef alan LGBT lobisiyle siyaset üstü mücadele etmeliyiz” dedi.

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara değindi. Bursa’nın CHP’li Nilüfer Belediyesi Kent Yönetim Kurulu Gençlik Meclisi, gündeme gelen LGBT bireyler için merkez kurulması tezlerine ilişkin şu açıklamayı yaptı: “LGBT’yi aile yapısını hedef alan bir ‘aile soykırımı’ olarak görüyoruz. Bu konu hep gündemde. Farklı markalarla, sanatçılarla, dizilerle, sinemalarla yetişmiş, özellikle gençlerimiz ve çocuklarımız var. LGBT’yi destekleyen uluslararası kartellerin yerel işbirlikçilerinin varlığı gözden kaçmamalıdır. Aileyi koruma çabası içinde ne yazık ki ısrarla CHP ve yerel yönetimlerin karşısına çıkıyoruz” dedi.

Esgin, “CHP’nin hiçbirimizin itiraz edemeyeceği genel kabul görmüş kavramları ortaya koyduğu ve ya yok saydığı ya da arka niyetini arkasına sakladığı ya da bunları meşrulaştırmaya çalıştığı” şeklinde devam eden Esgin, “Kim isterse belli kavramları kullanmak ister. bu topraklarda kendi amaçları için bir orta yol olarak doğruları en özgür ve destekleyici olanıdır.CHP, çevre olarak CHP’yi kendisine yakın görmektedir.CHP artık kimine göre orta durak, kimine kuluçka merkezi, kimine göre kuluçka merkezi… Kimilerine payanda, Demokratik olmayan yolların orta durağı, cinsiyetsiz toplum peşinde koşanların kuluçka makinesi, terör örgütlerinin payandası… Ana muhalefet Bursa’nın CHP’li Nilüfer Belediyesi’nin iktidara gelmesi hepimiz adına üzücü. LGBT ile gündem.CHP’ye oy veren vatandaşlarımızın da bu durumdan rahatsız olduğunu biliyorum.Ancak LGBT’lerle ilgili olarak Bursa’nın CHP’li Nilüfer Belediyesi geçmişten günümüze esnafı desteklemek için özel bir çaba sarf ediyor.Bunu yanlış bırakıyoruz. Aile yapımızı, gençlerimizi ve çocuklarımızı hedef alan Nilüfer Belediyesi’nin gündemi vatandaşlarımızın takdirine bırakılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu