Teknoloji

Instagram’a “Yapay Zeka ile Mesajlaşma” Özelliği Geliyor

Yapay zekayı uygulamasına en çok entegre eden platformlardan biri olan Instagram, bu tür özelliklerle sıklıkla karşımıza çıkıyor. Örneğin geçen hafta şirketin Reels görsellerine otomatik çeviri ve yapay zeka dublajı getirebileceği ortaya çıkmıştı.

Bugün Instagram’a yeniden bir yapay zeka özelliğinin eklenebileceği görüldü. Uygulamalardan yaptığı sızıntılarla tanıdığımız Alessandro Paluzzi’nin fark ettiği özellik, bildirimleri yapay zekaya yazdıracak.

Bu özellik büyük olasılıkla önceden yazılmış metinleri farklı tarzlarda yeniden yazmak için kullanılacaktır.

* Gönderiyi görüntüleyemiyorsanız buraya bağlantıTıklayabilirsiniz.

Ekran görüntüsüne ve açıklamaya baktığımızda yapay zeka ile yazılan mesajların Instagram DM’lerine geleceğini görüyoruz. Manzarada ” Yapay zeka ile yazınSohbete “adlı bir bölümün eklendiğini görebiliriz.

Özelliğin nasıl çalışacağına dair kesin bir detay olmasa da bir iddiamız var. Ekran görüntüsünden de görebileceğimiz gibi bir metni seçtiğinizde yapay zeka yazdırma seçeneği karşımıza çıkıyor. Bu, yapay zekanın muhtemelen Daha önce yazdıklarınızı farklı tarzlarda yeniden yazabilirsiniz Anlamı. Yani sıfırdan bir şeyler yaratmak gibi bir durum büyük ihtimalle olmayacak.

Meta’nın test ettiği bu özellik hakkındaki tüm bilgiler bu kadar. Kullanıcılara ne zaman sunulacağını bilmiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu