Haber

İyilik İçin Sanat Derneği Artweeks@Akaretler Sergisini Düzenledi

Sanat Uyum Derneği, Artweeks@Akaretler’in 8. edisyonuna özel hazırladığı sergiyi sanatseverlerle buluşturdu.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, sanatın farklı disiplinlerini tek çatı altında bir araya getirerek izleyiciye farklı bakış açıları sunmayı amaçlayan sergide resim, heykel, video ve dijital gibi farklı disiplinlerden 13 sanatçının 37 eseri yer alıyor. sanat.

Sanatçıların eserleri Akaretler’de 37-39 numaralarda sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Selin Bozkurt şunları söyledi:

“Sanatın iyileştirici ve birleştirici gücüne inanan bir sivil toplum kuruluşu olarak güzellik temasıyla faaliyetlerimizi yürütmeye devam ediyoruz. Ulusal ve uluslararası sanat camiasında yetenekli sanatçıları destekleyecek projeler geliştirerek, sanata katkı sağlıyoruz. Genç sanatçıların sanat piyasasında görünürlüğü ve tanınırlığı her geçen yıl etkileşim gücünü artıran Artweeks@, “Akaretler organizasyonunda istikrarlı bir şekilde yer almak bizim için çok değerli. Bu bağlamda Bilgili Holding ev sahipliğinde düzenlenen Artweeks@Akretler’in organizasyonunu üstlenen Sabiha Kurtulmuş’a ve organizasyonun küratörü Begüm Güney’e katkılarından dolayı teşekkür ederiz.”

Sergide Alla Güner, Artağan Pektaş, Asiye Yüce, Dilan Kapar, Elvan Akcan Güven, Emir Furkan Tekkalmaz, İrem Öztürk, Kerem Topuz, Loya Kader Öztürkmen, Nida Nur Erdoğan, Ozan Alpay, Rabia Yıldırım ve Şimal Bilgiç’in eserleri yer alıyor.

Sergi, 16 Kasım tarihine kadar pazartesi günleri dışında ücretsiz olarak izlenebilecek. Eserler ayrıca “www.iyilikicinsanat.org” adresinden dijital olarak da takip edilebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu