Haber

İzmit’te Park Eden Araçlar Çizildi

KOCAELİ’nin İzmit ilçesinde caddeye park eden çok sayıda araç, kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından çizildi. 4 ay önce aldığı otomobilin her iki kapısında da çizikler olduğunu gören Cevdet Külük, “Ben kendi arabam sanıyordum, burayı gören kamera var mı diye bakmaya geldim. Daha sonra diğer vatandaşlar da geldi. ; şimdi burada 5 kişiyiz.” söz konusu.

Olay, İzmit ilçesi Kadıköy Mahallesi Işıklı Caddesi üzerinde meydana geldi. Cadde üzerinde park halinde bulunan çok sayıda araç, kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından farklı yerlerinden çizildi. Araçlarını gören sürücüler durumu polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine sokağa gelen polis ekipleri, sürücülerin şikayeti üzerine olayı gerçekleştiren kişi veya kişileri bulmak için çalışma başlattı.

‘ARACIMIZIN İKİ KAPISINI ÇİZDİLER’

4 ay önce aldığı arabasının çizikleri olan mağdurlardan Cevdet Külük ise, “Aracı yeni aldık ve buraya bıraktık. Yapılacak işlerimiz vardı, işimizi yaptık. Geldiğimizde aracın her iki kapısını da çizdiler. Arabamız. Şikayette bulunduk. Mahalle halkı 20-25 araçta çizik olduğunu söylüyor ama burada 5 tane var. Daha fazlası da var. Zaten bu sokakta oturmuyorum. Arabayı bıraktım. buraya kargo olarak aldım. 4 aylık spor arabayı yeni aldım, kendi arabam sanıyordum, burayı gören kamera var mı diye bakmaya geldim, o dönemde başka vatandaşlar da geldi, var Şu anda burada 5 kişi var.”Biz insan olduk. Umarım bunu yapan kişiyi bulurlar. Yazıktır, günahtır. Bu, ekonominin israfıdır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu