Ekonomi

JPMorgan, ETF spekülasyonları arasında aşırı abartılan Bitcoin rallisi konusunda uyardı

JPMorgan Chase (NYSE: JPM ) Bitcoin fiyatlarındaki son artışa ilişkin şüphelerini ve spot Bitcoin ETF’lerinin potansiyel onayını çevreleyen iyimser duyguyu dile getirdi. Banka analistleri Bitcoin’in Aylık yüzde 38’lik etkileyici bir kazançla 37.000 dolara ve yılbaşından bu yana yüzde 122’lik bir artışa rağmen, Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının piyasaya yeni sermaye çekme ihtimalinin düşük olduğunu belirtti. Bunun yerine, Kanada ve Avrupa’da olduğu gibi, yatırımların mevcut Bitcoin ürünlerinden yeni onaylanmış ETF’lere yeniden tahsis edilmesini bekliyorlar.

JPMorgan’ın uyarısı, Bitcoin’in boğa piyasası dalgasına devam ettiği ve fiyatının ciddi seviyelere ulaştığı bir günde geldi. Ancak banka, yükselişe yönelik katalizörlerin çoğunun zaten fiyatlanmış gibi göründüğü konusunda uyardı ve bu da piyasada bir gerilemenin her zaman büyümeden daha muhtemel olabileceğini öne sürdü.

JPMorgan analistleri ihtiyatlı duruşlarına ek olarak, büyük ölçüde düzenlenmemiş kripto segmentinde düzenleyici zorlukların devam ettiğini belirtti. Bölümdeki dolandırıcılık konusundaki endişelerini her zaman dile getiren SEC Başkanı Gary Gensler’in son yorumlarına atıfta bulundular. Bu duruş, özellikle kripto para birimi düzenlemesine ilişkin yasal perspektifleri şekillendirebilecek FTX dolandırıcılık davası gibi olayların ışığında, kripto yanlısı Kongre Üyesi Tom Emmer tarafından güçlendirildi.

Ayrıca bankanın raporu Dalgalanma CEO Brad Garlinghouse, şirketinin SEC’e yaptığı yasal başvuruların ardından daha yumuşak kripto düzenlemeleri için umutlu bir görünüm paylaştıktan sonra geldi. Ancak JPMorgan yakın gelecekte mevzuatta önemli bir gevşeme olabileceğine şüpheyle yaklaşıyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu