Haber

Kastamonu’daki hayvanseverler Konya’daki hayvan barınağında yaşananları kınadı

Kastamonu’daki hayvanseverler, Konya’daki hayvan barınağında yaşananları kınadı.

Kastamonu Yalnız Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği, Çayyolu Doğal Hayatı Koruma ve Sahipsiz Hayvanları Koruma Derneği, Kastamonu Doğal Hayvanları Savunma Derneği, Hayvan Hakları Savunma Federasyonu (HAYTAP) ve Kastamonu Üniversitesi Hayvanları Koruma Derneği sokaktaki canlılarımız için el ele ortak basın açıklaması

Kastamonu Sokaklarındaki Canlılarımız İçin El Ele Derneği Başkanı Özden Neval Türkmen, Konya hayvan barınağında gerekli önlemleri almayarak olaya neden olan yöneticilerin derhal tutuklanması gerektiğini söyledi.

Tüm yerel yönetimlerin kısırlaştırma ve tedavi gibi faaliyetleri yürütmesi gerektiğini anlatan Türkmen, “Bütün bunların sonucunda saldırgan hayvan yok diyoruz. Açlığa, susuzluğa, şiddete maruz bırakılan ve saldırganlaştırılan hayvanlar var. biraz empati, sevgi ve hoşgörü talep ediyoruz.” söz konusu.

Türkmen, Kastamonu Valisi Avni Çakır’a teşekkür ederek, “İl Hayvan Komitemizin köpeklerimizin üniversite kampüsünde toplanmasına ilişkin erteleme talimatına, barınma ve besleme konusunda hayvan hakları savunucuları ve üniversite yönetimine verdiği destekten dolayı şükran ve şükranlarımızı sunarız.” Kampüs içinde uygun yerlerde köpek kulübeleri.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu