Haber

Kılıçdaroğlu’nun “vatan ve beka” vurgusu yaptığı konuşma

Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin ardından yayınladığı ikinci videosunda “vatan” ve “devam” vurgusu yaptı.

Konuşmasına “Biz bu vatanı sokakta bulmadık” sözleriyle başlayan Kılıçdaroğlu, Türkiye’deki sığınmacıları “hayati tehdit” olarak nitelendirerek, “10 milyon kazandıran bu zihniyete vatanımızı bırakmayacağız” dedi. düzensiz mülteciler içimize sınır onurdur dedik biz onurumuzu korumaktan aciziz her gün damarlarımıza akıtıyoruz bu düzensiz akınına seyirci kalanlara kımıldamayanlara vatanımızı bırakmayacağız Yarın 10 milyon olan bu mülteci akını karşısında yarın 30 milyona çıkacak olan ithal oy ümidi için.”

Kılıçdaroğlu, kadın haklarıyla ilgili olarak da seçimde Hizbullah terör örgütüyle irtibatlı olmakla suçlanan AKP ve HÜDA-PAR’a atıfta bulunarak, “Kadını obje olarak görüp sahipleneceğini söyleyenler” dedi. nesneleri, domuz bağıyla kadınları katledenleri, küçük çocuklarımıza, çocuklarımıza göz dikenler, vatanımızı yok edeceğiz.” Bırakmayacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

Düne kadar BOP’un Eşbaşkanı olan, şu an Rusya’nın kontrolünde olan, kapısına eli kolu bağlı divan diktiği sahte bir dünya liderine vatanımızı bırakmayacağız.

Depremde onbinlerce vatandaşımız hayatını kaybederken, deprem sabahı korkudan askere dur emri veren, insanlar yardım beklerken kan satıp çadır satan bu zihniyete vatanımızı terk etmeyeceğiz. moloz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını işine gelirse Kürt, işine gelirse PKK’lı, işine gelirse FETÖ’cü yaftalayan bu zihniyete vatanımızı bırakmayacağız.

Balyoz, Ergenekon, Kozmik Oda…

ABD ve FETÖ ile iş birliği yapıp milli orduya kumpas kuranlara, vatansever subaylarımızı Balyoz ve Ergenekon’a hapsedenlere, ordunun en mahrem yeri olan Kozmik Oda’yı korkaklara açanlara vatanı terk etmeyeceğiz. onlarca yurtsever istihbarat görevlisinin şehit edilmesi.”

“Vatanseverleri sandığa gelin” çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu, gençlere de “Ayağa kalkın, Meyyit toprağını çöpe atın” diye seslendi. Kılıçdaroğlu, “Sonuna kadar çalışacağız. Mutlaka kazanacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Birinci tip seçimlerde yüzde 44,8 ile beklenenin altında oy alan Kılıçdaroğlu, CHP tabanındaki milliyetçi ve Kemalist seçmeni rencide etmekle eleştirildi. Seçimlerin ikinci turunda yüzde 5,2 oyla belirleyici konuma yükselen ATA İttifakı’nın takviye koşulları ortasında ülkelerine gönderilecek sığınmacılar, Anayasa’nın belirlediği 66’ncı maddesini korumak için Anayasa’nın ilk dört maddesi ile Türklük, dokunulmaması, HDP ve HÜDA-PAR’a uygun olması da mevcuttu.

DW/BK,HT

Engellenmemiş internet erişimi için VPN nasıl kullanılır?

haber-aksehir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu