Haber

Lütfi Türkkan kimdir? Lütfü Türkkan kaç yaşında, nereli? Lütfü Türkkan hayatı ve biyografisi!

Dokunulmazlığının kaldırılması kararıyla gündeme gelen Türkkan, birçok kişi tarafından soruşturuluyor. Bir dönem MHP’de yer alan siyasetçi, İYİ Parti’nin kurucuları arasında da yer alıyor. Pekala, Lütfü Türkkan kimdir? Lütfü Türkkan kaç yaşında, nereli? Lütfü Türkkan’ın hayatı ve biyografisi nedir? Detaylar burada…

LÜTFÜ TÜRKKAN KİMDİR?

Lütfü Türkkan, 5 Şubat 1959’da İstanbul’da doğdu. Babasının adı Cevat, annesinin adı Halise’dir.

Sanayici; İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Fakültesi (Ön Lisans), Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü (Ön Lisans) ve Makedonya Kiril Metodij Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nden mezun oldu.

Doce Golcev Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nde lisansüstü eğitimine devam etmektedir. Türkkan Gıda Mad. Şarkı söyleme. Ticaret AŞ (TÜGMAD) Yönetim Kurulu Başkanıdır. Kocaeli Sanayi Odası Meclis ve Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komitesi Üyesi, Bursaspor Başkan Yardımcılığı, Vardar Spor ve Karagümrükspor Başkanı. Rumeli Türkleri Kültür Dayanışma Derneği ve Rumeli Eğitim Vakfı Başkanlığı yaptı. Beykent ve Boğaziçi Üniversiteleri’nin düzenlediği Balkan konferanslarına bildiri sundu.

24. dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Kurulu üyesi oldu.

Türkkan, iyi derecede İngilizce ve Rusça, orta derecede Makedonca ve Bulgarca bilmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

2018 Genel Seçimleri GÜZEL Parti Kocaeli Milletvekili Adayı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu