Haber

Mucize Burak şampiyonluk hayalini Mersin’de gerçekleştirecek

Hatay’da meydana gelen deprem felaketinde enkaz altında kalan 14 yaşındaki Burak Şoför, 100’üncü saatte enkazdan kurtarılarak Mersin’e getirilerek tedavi altına alındı. Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, hastanede tedavi gören depremzedeleri ziyareti sırasında tanıştığı kickboksçu Burak’ı Akdeniz Belediyesi’nde karşıladı. SporKulübü bünyesine alacaklarını ve her türlü takviyeyi yapacaklarını söyledi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde hissedilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Hatay’da enkaz altından 100’üncü saatte kurtarılan Burak Şoför, ilk müdahalenin ardından hemen Mersin’e sevk edildi. Genel sağlık durumu iyi olan Burak, Toros Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Toros Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan depremzedeleri ziyareti sırasında tanıştığı Burak’a her türlü desteği vereceklerinin sözünü verdi. Kick boksla uğraşan ve bu alanda Türkiye ve Dünya şampiyonu olmayı hedefleyen Başkan Gültak, Burak’ı Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü’ne alacaklarını söyledi. Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü Teknik Direktörü Nasır Kandemir ve sporcular da hastanede tedavisi devam eden Burak’ı ziyaret ederek destek ve moral verdiler.

“DEPREM OLMASA TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NA KATILACAĞIM” Hatay Ahmet Kural Gençlik ve Spor Kulübü’nde spor yapan Burak Şoför, deprem öncesi Kickboks Türkiye Şampiyonası’na hazırlandıklarını belirterek, “Hocamın yanında antrenman yapıyordum. Ahmet Kural Hatay’da.Günde 3 antrenman vardı ve ikisine katılıyordum.Yaşımdan büyüklerle çalışıyordum.Deprem olmasaydı Türkiye Şampiyonasına katılırdım ama maalesef oldu. olmadı.İleride daha çok çalışarak Türkiye ve Avrupa şampiyonalarında şampiyonluklar elde etmeyi umuyorum.Nasır hocama, sporcu arkadaşlarıma ve beni ziyarete gelen herkese teşekkür ediyorum.” KANDEMİR: TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLMA HAYALİNİZİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ Antrenör Nasır Kandemir, kickboksçu Burak’ı Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü’ne kazandırarak her türlü desteği vereceklerini belirterek, “Burak’a her türlü sporu sağlayacağız” dedi. ekipman ve spor salonu Burak kardeşimiz henüz 14.Kick Boks Türkiye Şampiyonu olmak istiyor.İnşallah bu hayalimizi gerçekleştireceğiz.Bunun için elimizden geleni yapacağız.Akdeniz Belediyesi de takviye yapacak.Bundan sonra, Burak bizim gözetimimizde olacak.Bugün buraya geldik ve kendisini grup arkadaşlarıyla tanıştırdık.Hayal ettiği şampiyonluk için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü sporcuları, Burak Drive’ı enkazdan sağ çıkarken çok mutlu olduklarını ve Burak’ın hayallerini gerçekleştireceğine inandıklarını ifade ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu