Haber

Portakal’dan Kılıçdaroğlu’na: Bu siyasi ahlaksızlıktır!

14 ve 28 Mayıs’ta tarihi bir yenilgiye uğrayan 8 partili koalisyonun ortakları, seçimlerin hemen ardından birbirleriyle çatışmaya girdi. İYİ Parti ‘ittifak bitti’ dedi, hatta Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sandalye alan küçük ortaklar bile CHP’yi yalnız bıraktı.

Parti içinde Cumhurbaşkanlığı mücadelesi veren Kılıçdaroğlu’nun yerel seçim stratejisi ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde parti liderleriyle olduğu gibi yerel seçimlerde de ittifak ortaklarının il ve ilçe başkanlarıyla kapalı kapılar ardında müzakerelerde bulundu.

YEREL SEÇİMLERİN DEVA’SINI ARIYORUZ

Kemal Kılıçdaroğlu’nun DEVA Partisi il ve ilçe yöneticileriyle görüşerek bazı sözler verdiği, söz konusu kişilerin partiden istifa ettiği iddia edildi.

“Yazık! Yakışmıyor KEMAL BEY”

Birçok DEVA Partili ise sosyal medyada yorumlarını paylaştı. “Kılıçdaroğlu’na güvenmemeliydik, bizi sırtımızdan bıçakladı” yorumları yaptı. DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin de Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı.

Şahin, partisinin ilçe başkanlarının istifa etmesi için gizli toplantılar düzenleyen Kılıçdaroğlu hakkında sosyal medyada açıklama yaptı. Şahin “Yazık! Sana yakışmadı Kemal Bey.”dedi.

39 VEKİL DAVASI DAHA

Bu gelişmeler sıcaklığını korurken DEVA Partisi ilçe başkanlarıyla gizli ittifak fiskosu yapan Kılıçdaroğlu’na CHP içinden de tepki geldi.

“Yeni bir ’39 vekâlet davası’ için hazırlık yapıldığından endişe duyuyoruz”dedi CHP Ankara Milletvekili Murat Emir. “Siyasi ömrünü tüketmiş sağın atılmış aktörlerine partimizin değerli koltuklarını sunarak nasıl sağdan oy alamadığımızın onlarca örneğini yaşadık. Arkasında siyasi/ideolojik bir yakınlaşma olduğunu düşünmemiz için hiçbir neden yok. Yerel seçimler öncesinde Deva partisinden bölge başkanlarının partimize alınmasının sağlanması.”Sözleriyle Kılıçdaroğlu’nu suçladı.

SİYASİ AHLAKSIZLIK

CHP’li Fatih Portakal da bu skandallar dizisine dayanamadı. Sözcü TV sunucusu Fatih Portakal, yaşananları ‘siyasi ahlaksızlık’ olarak nitelendirerek şunları söyledi: “Kılıçdaroğlu’nun yaptığı siyaset ahlakına uygun değildir. Dersinizi almadınız mı? Hala harakiri yapıyorsunuz. Bir insan hemşerisine ancak bu kadar kötülük yapabilir. Bu siyasi ahlaksızlıktır.”söz konusu.

Portakal açıklamasında şunları söyledi:

“Kılıçdaroğlu’nun birkaç gün önce DEVA Partililerle görüşmesi siyasi ahlaksızlıktır. Kılıçdaroğlu’nun yaptığı siyasi etiğe uygun değildir. Parti genel başkanına haber vermeden gidip onlarla görüşüyorsunuz. Onların da şerefi yok.

Onlar da istifa edeceklerdi. Peki dersini almadın mı? Hala harakiri yapıyorsun. Seni düşünmüyorum, CHP’yi düşünüyorum. Bir insan sanık arkadaşlarına ancak bu kadar kötülük yapabilir. Siyasi ahlak açısından hiç uygun olmayan bir siyasi ahlaksızlıktan bahsediyoruz. “Kılıçdaroğlu’nun neler yapacağını, ne sözler vereceğini bir düşünün.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu