Haber

SMART Ankara için ilk çalıştay

ANKARA (İGFA) – Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te sürdürülebilir ve çevreye duyarlı ulaşım sistemlerini içeren projeleri hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenen, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı koordinasyonunda ve EGO Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen SMART Ankara Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı (SKUP) kapsamında SKUP Temel Kavramlar ve SKUP Tools proje paydaşlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

BAŞKENTTE MİKROBİLİTE ARAÇLARI GENİŞLETİLECEK

Proje kapsamında mikromobilite araçlarının yaygınlaştırılması, toplu taşıma kullanımının özendirilmesi ve hava kirliliğinin önlenmesi amaçlanıyor. Projenin insan ve çevre odaklı olduğunu belirten EGO Genel Müdürlüğü Ulaşım Teknolojileri Daire Başkanı Dr. Bülent Özkan, “Bu proje Avrupa Birliği tarafından finanse ediliyor. Bu projenin amacı toplu taşımayı ve hareketli araçları teşvik etmektir. Özellikle emisyonların ve şehirlere zarar veren hava kirliliğinin azaltılması konusunda insanı ön planda tutan bir projedir. 22 Ağustos 2022 tarihinde başlayan bu proje 22 Ağustos 2024 tarihinde tamamlanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu