Haber

Steam masaüstü uygulaması yenilendi

BuharGüncellemedeki bazı büyük değişiklikler pek görünür olmayacak çünkü değişikliklerin çoğu daha çok Steam masaüstü istemcisi, Geniş ekran modu ve Steam Deck’in ortasında kod paylaşımı ile ilgili.

BUHAR MASAÜSTÜ UYGULAMASI YENİLENDİ

Oyun içi arayüzü tamamen değiştiren geliştiriciler, arkadaşlarınızla daha hızlı sohbet edebilmenin adını ve başarımları, toplam oynama saatlerini, ekran görüntülenmelerini, favori rehberi ve en güzel rehberleri oynadığınız oyuna göre oluşturmuşlardır. .

Ayrıca bu arayüzü isteklerinize göre özelleştirebilirsiniz. Steam’in yeni (Shift + Tab) arayüzü daha çok Xbox Game Bar’a benziyor.

Oyuna genel bakış, oyunu en son oynadığınızdan bu yana oyunda neler olup bittiğini size tek bir yerde gösterir. İlerlediğiniz başarılar, bu oyunu oynayan diğer arkadaşlar, en popüler rehberler, haberlerve çok daha fazlası burada gösterilmektedir.

Yeni “Notlar” uygulaması, oynadığınız oyun hakkında notlar almanızı sağlar. Güçlü metin biçimlendirme, oyun başına birden fazla not içerir ve hatta çevrimdışı modda kullanılabilir. Bu notlar oyun başına kaydedilir ve oturum açtığınız diğer bilgisayarlarla eşitlenir. Notlara, Steam oyun içi arayüzünün dışında oyunun ayrıntılar sayfasından da erişebilirsiniz.

Ayrıca arayüzden pencere sabitleme özelliği eklendi. Bu sayede oyun içindeyken bu pencereler oyunun üzerinde görünür. Şeffaflık seviyeleri ayarlanabilir ve sadece pencerenin içeriği sabitlenir (başlık çubuğu ve diğer ikincil arayüzler hariç). Bu yeni işlevsellik notlarda, kılavuzlarda, tartışmalarda ve web tarayıcısında mevcuttur.

BİLDİRİMLER

Steam istemci bildirimleri artık daha zengin ve kullanışlı. Yeşil düğme artık yalnızca bir şey sizin için gerçekten değerli olduğunda yanacaktır. Tepsi görünümü yalnızca yeni bildirimleri içerir ve sizi eski bildirimlerin kronolojik olarak görüntülendiği bir sayfaya götüren “Tümünü görüntüle” seçeneği de vardır.

EKRAN YÖNETİCİSİ

Ekran görünümü yöneticisi tamamen yenilendi ve daha hızlı hale getirildi. Büyük veya küçük fotoğraflar arasından seçim yapabilir, ekran sahnelerini oyun yerine en son kaydedilenlere göre görüntüleyebilir ve hem çevrimiçi hem de yerel ekran görüntülerinizi yönetebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu