Haber

TFF Başkanı’ndan Kuntz açıklaması: Söz konusu değil…

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile yola devam edeceklerini açıklayarak, ‘Abdullah Avcı’nın iddialarını yalanladı.

12 Eylül Salı günü Japonya ile hazırlık maçı yapacak Milli Futbol Grubu heyetiyle Hollanda’ya giden Büyükekşi, Ermenistan beraberliği nedeniyle üzüldüklerini ancak artık o maçı geride bıraktığını belirtti.

Mehmet Büyükekşi, “Stefan Kuntz’un yollarının ayrılacağı ve Abdullah Avcı’nın göreve geleceği yönünde iddialar var mı? Bunlar doğru mu?” “Böyle bir şey söz konusu olamaz. Maçtan sonra gerekli açıklamaları yaptım. Şu anda Stefan Kuntz hakkında konuşmanın doğru olmayacağını söyledim. Puan kaybettiysek hep birlikte kaybettik. Yolumuza devam ediyoruz. Şimdi.” o cevapladı.

Mehmet Büyükekşi, “Hırvatistan maçında Stefan Kuntz grubun başında olacak mı?” “Evet Hırvatistan maçı, Letonya maçı, umarım en iyisini yapmaya çalışacağız.” o cevapladı.

ALMANYA İLE DOSTLUK MAÇI

TFF Başkanı Büyükekşi, Milli Takım’ın kasım ayında özel maçta 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın (EURO 2024) ev sahibi Almanya ile karşılaşacağını söyledi. Milli takımın, önemli rakipleriyle maçlar oynayarak EURO 2024’e en iyi şekilde hazırlanacağını belirten Büyükekşi, şöyle konuştu: “Takımın durumu çok güzel. Bir aile ortamı var, dostluklar en üst düzeyde. Sorun değil. İnşallah Avrupa Şampiyonası’na katılacağız. Burada Japonya ile oynayacağız.” Dostluk maçı oynamaya geldik. Japonya şimdi önemli bir atılım gerçekleştirdi. Dünya Kupası’nda son 16’ya kaldılar ve Hırvatistan’a penaltılarla elendiler. Onlar dünya sıralamasında 20. sırada, biz ise 41. sıradayız. Son maçlarında Almanya’yı 4-1 mağlup ettiler. “Bu bir hazırlık maçı, amaç özellikle Türkiye’den daha güçlü takımlarla oynamak. Bu maçı yaparken özellikle Hırvatistan ve Letonya maçlarında kendimizden daha güçlü takımlarla oynayıp başarılı olmak istiyoruz. Kasım ayında Almanya ile hazırlık maçı oynayacağız. Avrupa Şampiyonası yolunda daha iyi olacağız. “Hazırlanmak için kendi oyuncularımızın daha güçlü takımlara karşı neler yapabileceğini görmek istiyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu