Teknoloji

Trend Micro’da Türk yöneticilerin yükselişi sürüyor

Türkiye ve diğer bölgelerde birçok başarılı çalışmaya imza atan Trend Micro’da üst düzey pozisyonlara atanan yönetici sayısı artmakta ve görev alanları genişlemektedir.

Hızlı karar verme, esneklik ve baskı altında yüksek performans gösterme gibi özellikleriyle son yıllarda tüm dünyada tercih edilen bir segment haline gelen Türk yöneticiler, küresel şirketlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Öte yandan birçok ulusal ve uluslararası kuruluş çalışan sayısını azaltıp küçülmeyi tercih ederken, Trend Micro büyümeye devam ediyor ve bu büyümede Türk yöneticilere güveniyor. Bu doğrultuda Türk yöneticilerin deneyimlerinden daha fazla yararlanmak isteyen Trend Micro, geçtiğimiz aylarda Türkiye’de görev yapan çeşitli yöneticilerin görev alanlarını genişleterek üst düzey pozisyonlara getirdi. Bu atamalar sonrasında elde edilen başarıların ardından Trend Micro, üç üst düzey atama daha yaparak Türk yöneticilerin görev alanını genişletti.

Canan Dumanay, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika Bölge Finans ve Kamu İş Geliştirme Müdürü; Akdeniz Ülkeleri Bölge Müdürü Hasan Gültekin ve Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Finans ve Kamudan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yakup Börekcioğlu katıldı.

Türk yöneticileri tercih eden global şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Ekonomik krizleri ve diğer zorlukları aşmadaki başarılarıyla öne çıkan Türk yöneticiler, küresel arenada yükselmeye devam ediyor. Dünyanın önde gelen şirketlerinde çalışan Türk yöneticilerin sayısı artıyor. Bu durumun farkında olan Trend Micro, Türkiye ve diğer bölgelerde misyonları bulunan Türk yöneticilerin deneyim ve bilgi birikimlerinden faydalanmak amacıyla görev alanlarını genişletmeye ve yeni durumlara atamaya devam etmektedir. Trend Micro’da Türk yöneticilerin yükselişinin önümüzdeki dönemde de devam etmesi bekleniyor.

Canan Dumanay

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Canan Dumanay, kariyerine 2011 yılında KoçSistem’de operasyon yöneticisi olarak başlamıştır. Trend Micro ailesine 2014 yılında Mevcut Müşterilerden Sorumlu Satış Müdürü olarak katılan ve Satış Operasyon Müdürü olarak görevine devam eden Dumanay, halen Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi (AMEA) Sektörel Satış İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Hasan Gültekin

İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu olan Hasan Gültekin, HP, Oracle Türkiye ve İsviçre, Intel Türkiye, Microsoft Türkiye ve Trend Micro’da yurt içi ve yurt dışı satış alanlarında çeşitli yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Trend Micro’dan önce Blue Coat Systems’de Ülke Müdürü olarak görev yapan Hasan Gültekin, Trend Micro ailesine 2018 yılında Türkiye ülke müdürü olarak katıldı. Gültekin, halen Trend Micro’da Akdeniz Ülkeleri (Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs ve Malta) Bölge Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Yakup Börekçioğlu

1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Yakup Börekcioğlu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Bölümü’nde Yapay Zeka üzerine yüksek lisans derecesi almıştır. Kariyerine 1993 yılında ASELSAN’da Üretim Kalite Güvenlik Departmanında başlayan Börekcioğlu, daha sonra Bilgi Teknolojileri Müdürü olarak görev aldı. 2005 yılında Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerden sorumlu İş Geliştirme Müdürü olarak Sun Microsystems ailesine katıldı ve daha sonra Sektörel Satış Müdürü görevini üstlendi. 2010 yılında yeniden yapılandırılan Vmware grubuna Türkiye Satış Müdürü olarak katılmış ve grubun Türkiye’deki pazar payının genişletilmesi ve bulut altyapılarının kurulması için gerekli tüm işlerden sorumlu olmayı misyon edinmiştir. kurumsal bulut ve servis sağlayıcılar.

Kasım 2012’de Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Genel Müdürü olarak göreve başlayan Börekcioğlu, 2018 yılında Akdeniz Ülkeleri, İsrail ve Katar Bölge Lideri olarak Dubai merkezdeki yeni görevine terfi etti. Temmuz 2020 itibarıyla Börekcioğlu’nun sorumlu olduğu bölgeler genişletilerek Rusya Federasyonu ve Türki Cumhuriyetler eklendi.

En son Trend Micro Akdeniz Ülkeleri, İsrail, Rusya Federasyonu ve Türki Cumhuriyetler Bölge Liderliği görevlerini üstlenen Börekcioğlu, şu anda Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde (AMEA) faaliyet göstermektedir.Finans ve Kamu Sektörel Satışlardan sorumlu Lider Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu