Haber

Depremzede öğrenciler sınıflara dağıtıldı

Depremzede öğrenciler sınıflara dağıtıldı

YOZGAT – 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının ikinci dönemi, Yozgat’ta meydana gelen deprem nedeniyle uzatılan yarıyıl tatilinin bitmesiyle birlikte başladı. İl genelinde 75 bin 231 öğrencinin yanı sıra deprem bölgesinden 662 öğrenci derse başladı.

Yozgat’ta bir aylık sömestr tatilinin ardından 75 bin 893 öğrenci ve 662 depremzede için ikinci dönemin ilk dersinin zili çaldı. Yarıyıl tatilinin sona ermesinin ardından hazırlıklarını tamamlayan öğrenciler okullarının yolunu tuttu. Sarsıntılı bölgeden 133 anaokulu, 185 ilkokul, 180 ortaokul ve 164 lise olmak üzere 662 öğrenci Yozgat’a geldi.

Öğrencinin velisi Bayram Veli Kaya, okulların açılmasını uzun süredir beklediklerini belirterek, “Okulların açılmasının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Çocuklarımız da okulu özledi. Nasihatlerde bulunduk.” Deprem bölgelerinden gelen arkadaşlarını çocuklarımıza anlatıyoruz. Deprem olunca çok üzüldük.”

Okulların açılmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Merkez Ortaokulu öğrencisi Mustafa Tanış, “Depreme çok üzüldük. Depremzede arkadaşlarımızla ders yapacağız. Ders sayımız artacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu