Haber

İstanbul Üniversitesi en az lise mezunu alıyor! Başvuru detayları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) bendine göre İstanbul Üniversitesi Büro Çalışanı, Hemşire, Röntgen Teknisyeni, Sağlık Teknisyeni, Sağlık Memuru, Laboratuvar Çalışanı, Eczacı, Kütüphaneci ve Güvenlik Görevlisi Başvuru koşulları ve tarihi ile ilgili tüm detayları açıklayan kurum, en az lise mezunu adaylara istihdam sağlayacağını duyurdu. Toplam 109 sözleşmeli işçi görevlendirecek olan kurum, KPSS sınavına girmek için bazı takımlar için KPSS şartı aramıyor, sadece bazı takımlar için KPSS şartı aranıyor. Detaylar burada…

BAŞVURU TARİHİ VE YÖNTEMİ

İstanbul Üniversitesi işe alım başvuruları 1 0 Şubat 2023 ve 27 Şubat 2023’te başlatıldıbugüne kadar devam edecek.

adaylar www.iuc.edu.trVe https://personel.iuc.edu.tr/adresindeki Başvuru Formunu eksiksiz doldurunuz. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa İşçi Dairesi Başkanlığı’naŞahsen başvurmaları gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

1) Fotoğraflı Başvuru Formu

2) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Aslı görülecek ve fotokopisi çekilecektir.)

3) Diploma veya Mezuniyet Belgesi Fotokopisi (Aslı görülecek ve fotokopisi çekilecektir.) (Barkodlu e-devlet çıktısı da kabul edilecektir.)

4) 2022 KPSS Sonuç Belgesi

5) Askerlik Belgesi (Barkodlu e-devlet çıktısı da kabul edilecektir.)

6) Tecrübe şartı aranan ekipler için Tecrübelerini Kanıtlayan Belgeler veya SGK Beyannamesi

7) İkametgâh (ikametgah) belgesi (barkodlu e-devlet çıktısı)

BAŞBURU İLKELERİ NELERDİR?

1-Yukarıda belirtilen özel şartlara ve 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel kurallara sahip olmak.

2-Çeşitli kanun hükmünde kararnamelerle kamu görevinden ihraç edilmiş olanlar başvuru yapamaz.

3- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamak.

4-İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’nın mevcut çalışanı olmamak.

5- Haftalık çalışma süresi her durum için 40 saati geçmemek üzere, ilgili birim idaresinin belirleyeceği saatlerde (gece dahil) görev yapma ve vardiyada aksama yapmama şartını kabul etmek. iş.

6- “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alım başlıklı Ek 1 maddesinin (b) bendine eklenmiştir; “Sözleşmeli personelin hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmeleri nedeniyle sözleşmelerinin kurumlarca feshedilmesi veya sözleşme süresi içinde sözleşmesinin tek taraflı olarak feshedilmesi halinde, sözleşmeli personel kadrolarına tekrar atanamazlar. kamu kurum ve kuruluşları, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe.” karara karşı çıkılmaz.

7-5917 sayılı Kanunun 47 nci maddesinin 5 (A) 2 nci fıkrası uyarınca, 4-B Sözleşmeli işçi olarak çalışırken istifa ederek sözleşmesi feshedilenler; Fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl içinde başvuruda bulunamazlar.

8- Belirtilen eğitim kademelerinden birinden mezun olmak, gerekli nitelikleri taşımak ve belgelemek.

9- Adayların ilgili 2022 KPSS(B) küme puan türüne sahip olmaları gerekmektedir. Ortaöğretim Mezunları için 2022 KPSS-P94, Ön Lisans Mezunları için 2022 KPSS-P93, Lisans Mezunları için 2022 KPSS-P3 esas alınacaktır.

** Eczacı ekibi için KPSS puanı aranmaz çünkü 1 numaralı tablodaki muayene kuralı olmadan hizmete girecek sözleşmeli işçi unvanının ortasında yer alır. Görüşme sonucuna göre randevu verilecektir.

10- İlanda belirtilen tüm takımlar ve durumlar için ilan tarihi itibari ile sadece İstanbul ilinde ikamet edenlerin başvuruları kabul edilecektir.

*Koruma ve Güvenlik Görevlisi ekiplerine başvuran adayların başvuruları esnasında Üniversitemiz Mediko Toplum Merkezi Birimi’nde boy/kilo ölçümleri yaptırılacak olup, duyuruda belirtilen nitelikleri taşımayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır. kabul edilmiş.

RESMİ DUYURU METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu