Haber

Diyarbakır’da CHP’nin pankart yalanı ortaya çıktı

2023 seçim takviminin netleşmesi ile birlikte seçim çalışmaları hız kazandı.

Cumhur İttifakı’nda aday Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olarak açıklanırken, muhalefet kanadındaki 6’lı masada aday belirsizliği sürüyor.

Bu bağlamda esere gölge düşüren olaylar da yaşanıyor.

Parti liderleri grup toplantıları ve sosyal medya paylaşımlarıyla seçim sürecini harekete geçirirken, sahada da provokatif eylemler gerçekleştiriliyor.

Polis tarafından indirildiği iddiası

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde dün öğle saatlerinde yaşananlar sosyal medyanın gündemine oturdu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu CHP Diyarbakır İl Başkanlığı. “Yeter milletin sözü” pankartın indirildiği anları paylaştı.

Söz konusu pankartın polis zoruyla indirildiği iddia edildi.

Bunun üzerine CHP’ye yakınlığıyla bilinen haber siteleri ve siyasiler konu ile ilgili paylaşımlarına devam ederek polis gruplarını hedef aldı.

üyeler tarafından indirildi

Gerçek çok geçmeden ortaya çıktı.

Pankartın partililer tarafından indirildiği tespit edilince bu gerçek üzerine bir özür açıklaması geldi.

“Tüm taraflara bir özür borcumuz var”

Düzeltme ve özür başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Silvan ilçemizde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun pankartına önce izin verildiği, ardından indirildiği yönündeki açıklamamızı düzeltmek zarureti doğmuştur. Durumdan haberdar olduğumuzda il teşkilatımız önce CHP Silvan İlçe Başkanı İhsan Kızılkan ile iletişime geçerek olup biteni sordu. Trafik ışığı direklerine asılan afişin doğru yer olup olmadığı sorusuna Kızılkan, ilçedeki tüm siyasi partilerin söz konusu direğe afiş astığını belirtti. Kızılkan, polise pankart asmak için izin başvurusunu da yaptığını, güvenlik için muvafakat yazısını yarın alacağını bildirdi.

Ancak Kaymakamlık sabah saatlerinde trafik ışığı direği olduğu için asılan pankartın kaldırılmasını isteyince söz konusu pankart partililer tarafından tekrar indirildi. Afişlerin yanlış yönlendirilmesi ve yanlış yere asılması nedeniyle kamuoyuna verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı ilgili tüm taraflara bir özür borçluyuz. CHP Diyarbakır İl Başkanlığı” denildi.

haberpamukkale.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu