Ekonomi

Girişimci Kadınlar ve Emek Festivali Merkezefendi Belediyesi Tarafından Başladı

Merkezefendi Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ‘Girişimci Hanımlar ve El Emekçileri Şenliği’ başladı.

Merkezefendi Belediyesi girişimci kadınlara destek olmaya devam ediyor. Girişimci kadınların ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan desteklenmesi amacıyla hayata geçirilen ve daha önce beş kez düzenlenen ‘Girişimci Hanımlar ve Kol Emekçileri Şenliği’nin altıncısı Merkezefendi Kültür Merkezi’nde coşkuyla başladı. Üç gün boyunca üreten kadınların eserleri satışa sunulacak ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

250’nin üzerinde stanttan oluşan festivalin açılış programına Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Atıcı Bakcan, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Hüdai Tirit, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar katıldı. ve çok sayıda vatandaş.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Kadın, üretim ve emek denildiğinde akla ilk gelen Merkezefendi ilçemiz ve Merkezefendi Belediyemizdir. Bugün itibarıyla altıncısını düzenlemenin mutluluğunu, onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kadınlarımızla birlikte ‘Girişimci Kadınlar ve Emek Festivali’mizi gerçekleştiriyoruz. Hiçbir zaman yalnız değiliz.” “Vazgeçmediniz, bize destek oldunuz. Biz kadınlarımızın üretmesini, üretimin içinde olmasını istiyoruz. Yaptığımız bu festivalde Merkezefendi ve Denizli’deki kadınlarımızın ne kadar üretken ve üretimin içinde olduğunu görüyoruz. Festivalimiz 3 gün boyunca dolu dolu. Desteğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bugün Ritim Melekleri’nin sahne alacağı darbuka gösterisi, çocuklar için kum boyama etkinliği, canlı çizgi film performansı, magnet boyama etkinliği, çocuklara aşk bilekliği yapımı, bez çantalara taşbaskı boyama etkinliği, çocuklar için çerçeve boyama etkinliği, kukla etkinlikleri gerçekleştirilecek. çocuklara yönelik gösteri ve Tolgay’ın etkinliği. Burada bir kadın matinesi olacak.

Festivalin son gününde; Önlük litografi etkinliği, bez çanta litografi etkinliği, canlı karikatür gösterisi, Ritim Melekleri’nin sahne alacağı darbuka gösterisi ve ebru etkinliği gerçekleştirilecek. Çocuklar için; Aşk bilekliği yapımı, kum boyama etkinliği ve kukla gösterisi gerçekleştirilecek. Etkinliklerin ardından saat 20.00’de Merkezefendi Belediye Orkestrası 90’lar Pop Konseri kostüm konseptli bir performans sergileyecek.

Keyifli çocuk etkinlikleri festival boyunca devam edecek. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu