Yaşam

Kore milli kıyafetleri Eskişehir’de sergilendi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 2007 yılında kardeş şehir protokolü imzaladığı Güney Kore’nin Paju kentiyle 17 yıldır kesintisiz temaslarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Türk-Kore Kültürel Bağlantı Derneği işbirliğiyle özel bir stant açıldı. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof., Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda (Opera) düzenlenen Kore Ulusal Giyim Sergisi’nin açılışına katıldı. Yılmaz Büyükerşen, CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M. Recai Erdir, Dünya Klasik Kostüm Kültürü Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sang Eun Lee, Güney Koreli akademisyen ve sanatkarların yanı sıra bürokratlar ve Eskişehirliler katıldı. .

ANKA’nın haberine göre; Standın açılışında konuşan Büyükerşen, “Bu sergiyi çok anlamlı ve değerli buluyorum. 2007 yılında Paju ile başlattığımız kardeş şehir ilişkilerimiz, iki şehir ve iki ülke arasında her alanda büyük bir kardeşlik köprüsü oluşturdu. Güney Koreli dostlarımızı şehrimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İki ülke halkının kültürel açıdan birbirine benzemesi nedeniyle büyük bir yakınlık oluştu. İki milletin büyük kültür hazinelerinin bu tür etkinliklerle bir araya gelmesi çok pahalı. Bundan sonra da çok güzel etkinlikler düzenleyeceğimize inanıyorum” dedi.

Dünya Klasik Kostüm Kültürü Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sang Eun Lee ve Araştırma Enstitüsü Lideri Sunkyung Jung MA da Lider Büyükerşen’e böylesine anlamlı bir stant açılışında verdiği destek ve nazik misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından stant açıldı. Açılışın ardından Kore ulusal kıyafetlerini tek tek inceleyen Büyükerşen, Koreli sanatçı ve yetkililerden bilgi aldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu