Haber

Rusya, Ukrayna’nın Kostantinivka kentini füzeyle vurdu

Rusya, Ukrayna’nın Kostantinivka kentini füzeyle vurdu. Mağazalar ve eczaneyi hedef alan füze saldırısında 16 kişi hayatını kaybetti.

Ukrayna Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Rus teröristler gün ortasında Donetsk bölgesindeki Kostantinivka’daki çarşıyı balistik füzeyle vurdu. Şu ana kadar 16 kişinin öldüğü, çok sayıda yaralı olduğu bildirildi. Çalışmalar sürüyor.” Sivilleri kurtarmaya devam ediyoruz.”

Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenski de saldırıya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Donetsk bölgesindeki Kostantinivka’da Rus bombardımanı sonucu en az 16 kişi hayatını kaybetti. Rus teröristler sıradan bir markete, mağazalara ve bir alışveriş merkezine saldırdı. eczane, masum insanları öldürüyor. Kayıpların sayısı daha da artabilir. “Dünyada hâlâ Ruslarla ilgili rastgele şeylerle uğraşan herkes bu gerçeği görmezden geliyor. Bu iğrenç, insanlık dışı bir kötülüktür. Yakınlarını kaybeden herkese başsağlığı diliyorum. Rus iğrençliği mümkün olan en kısa sürede yenilmelidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu